Jak ideálně uvařit rýžové nudle

jak uvařit rýžové těstoviny

Jak ideálně uvařit rýžové nudle

Jak uvařit rýžové nudle? Jak připravit rýžové nudle tak, aby se nerozvařily, byly příjemně na skus a daly se dobře dohřívat?

Jestli se Vám i opakovaně nepodařilo připravit nudle podle Vašich představ, díky tomuto návodu to už příště zvládnete hravě.

V první řadě si musíme říct, že příprava rýžových nudlí opravdu není nic složitého. Stačí dodržet několik jednoduchých pravidel a zvládnete připravit ty nejlepší rýžové nudle, jaké jste kdy jedli.

Správný postup vaření rýžových nudlí

 1. Dostatek vody

  Pro správné a rovnoměrné uvaření použijte 1 litr vody na každých 100g rýžových nudlí.

 2. Kapka oleje a špetka soli

  Než nudle do hrnce vložíte, přidejte do vody trochu oleje a soli. Zvýrazníte tak výslednou chuť a zabráníte slepení nudlí.

 3. Vařte po dobu… nebo raději nudle průběžně ochutnávejte

  Na obalu rýžových nudlí Lucka je vždy uvedena doporučená doba vaření. Velice ale záleží na intenzitě vaření (velikost plamene nebo nastavený stupeň elektrického sporáku). Proto doporučujeme nudle během vaření ochutnávat.  (Níže navíc najdete i zmiňovanou doporučenou dobu vaření jednotlivých typů rýžových nudlí.)

 4. Sceďte a propláchněte studenou vodou

  Jakmile jsou nudle uvařené, sceďte je, důkladně propláchněte proudem studené vody a nechte okapat. Díky tomu se nudle “zatáhnou” a přestanou se dále rozvářet.

 5. Promíchejte s kapkou oleje

  Jestliže potřebujete nudle delší dobu dohřívat (pro výdej v jídelnách nebo restauracích), nebo je chcete dále upravovat (smažit na pánvi), promíchejte je ještě s kapkou rostlinného oleje. Úplně tak zamezíte slepení.

 

Jak dlouho vařit jednotlivé typy rýžových nudlí

Rýžové nudle Lucka jsou pro Vás k dostání celkem ve 3 variantách. Šíře 1mm, 3mm a 7mm. Jak dlouho jednotlivé varianty nudlí vařit?

 • Rýžové nudle 1 mm – Vařit 3 minuty, nebo jen namočit do horké vody po dobu 15-30 minut (v závislosti na tom, jak rychle bude teplota vody klesat). Opět doporučujeme průběžně nudle ochutnávat.
 • Rýžové nudle 3 mm – Vařit 3-4 minuty. Je-li potřeba, můžete poté hrnec odstavit a nechat je ještě pár minut “dojít” bez vaření.
 • Rýžové nudle 7 mm – Vařit 4-5 minut. I zde můžete samozřejmě nechat nudle “dojít”.

 

Recepty z rýžových nudlí

Pro inspiraci na nové recepty se podívejte zde: recepty na rýžové nudle a těstoviny. Doporučujeme zejména nový recept na bezlepkovou pizzu z rýžových nudlí: bezlepková pizza recept.

 

Přejeme dobrou chuť a radost z vaření s Luckou.

Nové recepty v kuchařce od LUCKY